8 Nisan 2014 Salı

33.İstanbul Film Festivali

      Nisan ayı hem baharın hem de merakla beklediğim festivalin habercisi gibidir. Her ne kadar izlemek istediğim tüm  filmleri
göremesemde (zaman+iş+zaman) heyecanla gidip festival kitapçığını almayı, filmleri incelemeyi ,izlemek istediklerimden liste oluşturmayı çok seviyorum.
     Festivalin çeşitli bölümlerinden oluşan bu yılki listem:


ULUSLARARASI YARIŞMA
1.Ben,Kendim ve Annem/ME MYSELF AND MUM
Fransa,Belçika 2013 Yön:Guillaume Gallienne
2.Metalci/METALHEAD
İzlanda 2013 Yönt:Ragnar Bragason
3.Tom Çiftlikte/TOM AT THE FORM
                                      Kanada,Fransa 2013 Yönt:Xaivier Dolan
                  4.Körlük/BLIND
                                                    Norveç 2013 Yönt:Eskil Vogt

                                                   SİNEMADA İNSAN HAKLARI
                                                   5.Eksik Resim/THE MISSING PICTURE
                                                   Kamboçya,Fransa 2013 Yönt:Rithy Panh

                                                   DÜNYA FESTİVALLERİNDEN
                                                   6.Beyaz Gölge/WHITE SHADOW
                                                   Tanzanya,Almanya,İtalya 2013 Yönt:Noaz Deshe
                                                   7.ElyazmalarıYanmaz/İran 2013 Yönt:Mohammad Rasoulof

                                                  YENİ BİR BAKIŞ
                                                   8.Kurt Kapıda7WOLF AT THE DOOR
                                                    Brezilya  2013 Yönt:Fernando Coımbra
                                                   9.Herşey Olucağına Varır/THINGS THE WAY THEY ARE
                                                   Şili 2013 Yönt:Fernando Lavanderos
                                                  10.Muhteşem Kedi Balığı/THE AMAZİNG CAT FISH
                                                   Meksika 2013 Yönt:Claudıa Saınte Luce
                                                   11.Yalnız Hayaletin Öyküsü/Yönetmen: Anup Singh
                                                   Almanya, Fransa, Hindistan, Hollanda 2013

                                                    AKBANK GALALARI
                                                    12.Kitap Hırsızı/THE BOOK THEIEF
                                                     ABD,Almanya 2013 Yönt:Brain Percival
                                                    13.Sözcükler ve Resimler/WORDS AND PICTURES
                                                     ABD 2013 Yönt:Fred Schepısı

                                                    USTALAR
                                                    14.Şeytan Düğümü /ABD 2013 Yönt:Atom Egoyan

                                                     ANTİ DEPRESAN
                                                     15.Bizden İyisi Yok/WE ARE THE BEST
                                                     İsveç 2013 Yönt:Lukas Moudysson

                                                    GECEYARISI ÇILGINLIĞI
                                                    16.Karabasan/THE BABA DOOK
                                                    Avustralya 2013 Yönt: Jennıfer Kent

                                                   CANLANDIRMA SİNEMASI
                                                  17.Polonya Deneysel Canlandırma Program 1